| Vertical | 40 mm |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Character | Vision |
| MPN | None |
| Bridge Width | 17 mm |
| Vintage | No |
| Brand | Amarcord |
| Frame Color | Gray |
| Department | Women |
| Type | Eyeglasses |
| Model | Amarcord |
| Style | Full Rim |
| Frame Material | Plastic |
| Theme | Designer |
| Personalized | No |
| Features | Full Rim |
| Lens Socket Width | 54 mm |
| Country of Origin | Italy |
| Temple Length | 142 mm |
| Product Line | Amarcord |
Check the listing for details. Amarcord Am187 C3 Eyeglasses . New. Authentic. Condition: New with tags, Made in Italy. Listed at 120.00 USD. Amarcord am187 c3 Eyeglasses New 100% Authentic Made in Italy Frame size 54-17-142 Includes Amarcord case