| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| System Configuration | Unit |
| MPN | Micro |
| Year Manufactured | 2022 |
| Item Length | 56 mm |
| Surround Sound Formats | TWS |
| Smart Home Compatibility | N/A |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | USB-C |
| Item Height | 35 mm |
| Features | Bluetooth |
| Unit Quantity | 1 |
| Plug Regional Fitment | Type C |
| Item Width | 56 mm |
| Compatible Brand | Universal |
| Color | Red |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Metal |
| Brand | ADX Labs |
| Type | Portable Speaker System |
| Battery Capacity | 500 mAh |
| Model | Micro |
| Connectivity | Bluetooth |
| Country/Region of Manufacture | China |
| RMS Power | 3 W |
| Item Weight | 116 g |
Check the listing for details. AMAZING!! ADX Labs Micro TWS 5.0 Bluetooth Speaker USB-C Charging w/Hands-Free. Color: Red, Condition: New. Listed at 25.99 USD. It may fit in the palm of your hand - but the sound will jump out at you!!!! (Good Things ... Small Packages ... ;)) This AMAZING little speaker has a solid sound, strong sturdy metal case, long lasting battery, hands free calling and can join another for true stereo sound!!! One of those items you can't believe and are glad you got first :) 5.0 Bluetooth & Wireless ConnectionTWS Auto-ConnectUSB Type-C ChargingHands-Free CallsBuilt-In Rechargeable Lithium BatteryMetal Housing Light, Durable -- Just SUPER Convenient!!