| Resolution | .001" |
|---|---|
| Item Package Quantity | 1 |
| Brand | Gold Plus |
| Size | 1-(Pack) |
| Part Number | Agp1Di16 |
| Color | White |
| Measurement Accuracy | +/-.001" |
| Range | Range: 1",Reading: 0-100,Agd Group: 2,Dial Face Color: White |
| Model Number | Agp1Di16 |
| Material | Stainless Steel |
| EAN | 0646795218390 |
| ISBN | 0646795218390 |
| Package Dimensions LxWxH | 6.22x3.31x2.28 Inches |
| Weight | 0.5 Pounds |
| UPC | 646795218390 |
Check the listing for details. Amazon 6"/150mm Electronic Caliper. Color: White, Condition: New. Listed at 23.44 USD. Set Includes; Electronic caliper, 2 batteries, extra battery cover, 1" standard for checking accuracy, instructions and a fitted case.