| Compatible Brand | For Amazon |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Shape | Round |
| Color | Black, Charcoal |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | B07PGL2N7J |
| Year Manufactured | 2018 |
| Material | Fabric |
| Surround Sound Formats | 13.1 Channel |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | USB |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Item Height | 1.7 in |
| Model | Amazon Echo Dot (3rd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | Bluetooth, Remote Control, Voice Search, WiFi |
| Unit Quantity | 1 |
| RMS Power | 15 W |
| Plug Regional Fitment | 3.5mm |
| Item Weight | 1 lb |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Amazon Alexa Echo Dot 3rd Generation D9N29T Smart Speaker Charcoal Tested Works. Color: Black, Charcoal, Condition: Used, Made in China. Listed at 19.00 USD. Amazon Echo Dot 3rd Generation Smart Speaker with Alexa Charcoal Complete in box. Tested and Works. Preowned in great condition, works as intended. Clean and has minimal visible wear. Box has some visible wear from storage. See pictures for more details on condition. Ships USPS for the Continental United. Stored in a smoke and pet free environment. Thanks for viewing.