| Sport Type | yoga |
|---|---|
| Package Dimensions LxWxH | 22.5x7.6x7.5 Inches |
| Size | Mini (Under 6in) |
| Color | Black |
| Material | Foam |
| Item Length | 74 in |
| Model Number | Ym2001 |
| Weight | 4.0 Pounds |
| Brand | AmazonBasics |
| Item Package Quantity | 1 |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Style | Yoga Mat |
| Sport/Activity | Gym & Training, Fitness |
| Item Width | 24 in |
Check the listing for details. Amazon Basics 1/2 Inch Extra Thick Exercise Yoga Mat with Carrying Strap 74x24. Color: Black, Condition: New. Listed at 35.00 USD. Elastic strap for secure rolled-up mat storage and easy over-the-shoulder carrying.