| Brand | Amazon Basics |
|---|---|
| Cable Length | 10 ft |
| Color | White |
| Item Height | 121.14 in |
| Item Length | 1.06 in |
| Item Weight | 0.97 lbs |
| Item Width | 1.34 in |
| MPN | L6LAC028-DT-R |
| Manufacturer | Amazon |
| Model | L6LAC028-DT-R |
| Number of Items | 1 |
| Outlets | 1 |
| Size | 10 Ft |
| Type | Surge Protectors, Power Strips |
| Voltage Compatibility | 125V |
| UPC | 841710185447 |
Check the listing for details. Amazon Basics Extension Cord Outlet Extender 10ft 3-Prong 13A 125V White. Color: White, Condition: Open box. Listed at 8.99 USD. The Amazon Basics extension cord is a 10-foot outlet extender designed for indoor use with 3-prong grounded devices. It is rated for 13 amps and 125 volts, featuring a white finish that blends easily with home or office decor.