| Bag Width | 17 in |
|---|---|
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 16 in |
| Character | None |
| Closure | Zip |
| Occasion | Travel |
| Size | Medium |
| Lining Material | Canvas |
| Color | Black |
| Material | Polyester |
| Bag Depth | 6 in |
| Fabric Type | Canvas |
| Vintage | No |
| Brand | AmazonBasics |
| Department | Men |
| Model | Amazon Basics FAST |
| Style | Backpack |
| Theme | College, Geek, Hip Hop, Hippie, Hipster, Outdoor, School, Sports, University |
| Features | Adjustable Strap, Laptop Sleeve/Protection, Padded, Pockets, Zip-Around |
| Handle/Strap Material | Polyester |
Check the listing for details. Amazon Basics Travel 17” Laptop Computer Backpack. Color: Black, Condition: New with tags. Listed at 19.99 USD. Amazon Basics Travel 17” Laptop Computer Backpack. Condition is New with tags. Shipped with USPS Ground Advantage.