| Generation | 1st Generation |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0841667197708 |
| Playable Media Format | Dolby Vision |
| Processor | Quad Core |
| Color | Black |
| MPN | E9L29Y |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital |
| Brand | Amazon |
| Audio/Video Outputs | HDMI |
| Type | HD Digital |
| Maximum Resolution | 2160p |
| Model | Amazon Fire TV Stick 4K |
| Connectivity | HDMI Port, Wi-Fi, HDMI, USB Port |
| Operating System | Fire OS |
| Features | Wi-Fi, 4K, HDR, With Voice Control |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Product Line | Amazon Fire |
Check the listing for details. Amazon E9L29Y Fire Stick 4K HD Digital - Black - max potential Jl3. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 100.00 USD.