| Shape | Cylinder |
|---|---|
| Color | White, Sandstone |
| MPN | PS73BR |
| Material | Fabric |
| Item Length | 3.5 in |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack |
| Item Height | 6 in |
| Model | Echo (2nd Generation) |
| Connectivity | Wi-Fi, Bluetooth |
| Features | Voice Search, WiFi, Music |
| RMS Power | 21 W |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 3.5 in |
| Item Weight | 2 lbs |
Check the listing for details. Amazon Echo (2nd Generation) Smart Speaker Sandstone Alexa Wi-Fi Bluetooth 21W. Color: White, Sandstone, Condition: Used, Made in China. Listed at 20.00 USD. The Amazon Echo (2nd Generation) Smart Speaker in Sandstone features a sleek cylindrical design made of fabric material, with a sandstone color scheme. It is equipped with Alexa for smart home compatibility, Bluetooth and Wi-Fi connectivity, and has an audio input of 3.5 mm jack. With 21 W power, this smart speaker offers various features such as music playback, voice search, and WiFi capabilities. Perfect for adding a touch of convenience and technology to your home, this smart speaker by Amazon is lightweight at 2 lbs and compact with dimensions of 3.5 x 6 x 3.5 inches. Item is Like New, house-kept in a non-smoking environment and in pristine condition. Promptly ships via USPS for domestic and via eBay for international orders.