| Compatible Brand | For Amazon, For AmazonBasics, Universal |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Color | Black, White |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| MPN | RS03QR |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital, 7.1 Channel |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack, AUX, USB, 3.55 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 2 |
| Model | RS03QR |
| Connectivity | Bluetooth, Wi-Fi |
| Features | Bluetooth, Voice Search, WiFi, Alarm Clock, Internet Radio |
| RMS Power | 5 W |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 0.8 lbs |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot 2nd Generation Alexa Smart Assistant RS03QR White w/ Box TESTED. Color: Black, White, Condition: Used, Made in China. Listed at 8.95 USD. Compatible with micro USB cables (not included). The item pictured is the exact one you will receive.