| Shape | Sphere |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Year Manufactured | 2020 |
| Surround Sound Formats | Dolby Audio |
| Item Length | 4" |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack |
| Item Height | 4" |
| Features | Bluetooth, Voice Search, WiFi |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 4" |
| Compatible Brand | For Amazon, Universal |
| Color | Blue |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | 5200 mAh |
| Model | Amazon Echo Dot |
| Connectivity | Wi-Fi |
| RMS Power | 15 W |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
Check the listing for details. Amazon Echo Dot B7W64E Smart Speaker Twilight Blue 4th Gen Tested And Reset. Color: Blue, Condition: Used. Listed at 39.99 USD. With a battery capacity of 5200 mAh, this unit provides Wi-Fi connectivity and features Bluetooth and voice search capabilities. In excellent used condition, includes Amazon authentic OEM power adapter.