| Shape | Cube |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Custom Bundle | No |
| Year Manufactured | not have |
| MPN | B00X4WHP5E, 53-003848 |
| Item Length | 3.3” |
| Surround Sound Formats | 7.1 Channel |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Unit Type | lb |
| Audio Inputs | Advanced Audio Distribution Profile (A2DP) |
| Item Height | 9.2” |
| Features | Alarm Clock, Internet Radio, Built-In Stereo Speakers |
| Unit Quantity | 3 |
| Item Width | 3.3” |
| Compatible Brand | For Amazon |
| Color | Gray |
| Compatible Model | Universal |
| Material | Plastic |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Model | Amazon Echo (1st Generation) |
| Connectivity | Bluetooth |
| RMS Power | 20 W |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 954 g |
Check the listing for details. Amazon Echo Plus 1st Gen Music Speaker with Alexa Smart Home Hub ZE39KL Gray. Color: Gray, Condition: Used, Made in China. Listed at 25.99 USD. Includes the power cord. Good used condition.