| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Shape | Triangle |
| Color | Chameleon |
| Compatible Model | Universal |
| Year Manufactured | 2022 |
| MPN | B08LMSC4WZ |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5.8" |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Unit Type | Unit |
| Audio Inputs | 3.5 mm |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Model | Amazon Echo Show 5 (2nd Generation) |
| Connectivity | Wireless, Bluetooth |
| Features | Bluetooth, WiFi, Voice Search, Touch Control |
| RMS Power | 15 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 2.9" |
| Item Weight | 0.9 lbs |
| UPC | 0840080552224 |
Check the listing for details. NEW Echo Show 5 Kids Chameleon 2nd Gen Kids Free Video Calling Parental Controls. Color: Chameleon, Condition: New. Listed at 54.95 USD. Bluetooth speakers requiring PIN codes are not supported. On Echo devices with screens, you can enable Alexa captioning and closed captioning, magnify the screen, toggle color inversion, and choose between color correction options.