| Compatible Brand | For Amazon, Universal |
|---|---|
| System Configuration | 2.0 Channel |
| Color | White |
| MPN | NA, C7H6N3 |
| Year Manufactured | 2018 |
| Material | Plastic |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Speaker |
| Audio Inputs | 3.5 mm Jack |
| Unit Type | Unit |
| Model | Amazon Echo Show 8 |
| Connectivity | Wireless |
| Features | Bluetooth, Voice Search, WiFi |
| RMS Power | 30 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 8 in |
| Item Weight | 2.5 lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Amazon Echo Show 8 1st Gen C7H6N3 Smart Speaker White. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 55.00 USD. Amazon Echo Show 8 1st Gen C7H6N3 Smart Speaker White. Item is pre-owned so may show signs of wear and tear.