| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Features | Built-In Front Camera |
| MPN | N/A |
| RAM Size | 1 GB |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Series | Amazon Fire |
| Processor | Quad Core |
| Unit Type | Unit |
| Network | N/A |
| Model | Amazon Fire 7 (7th Generation) |
| Maximum Resolution | 1024 x 600 |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Screen Size | 7 in |
| Operating System | Fire OS |
| Connectivity | USB 2.0 |
| Unit Quantity | 1 |
| Brand | Amazon |
| Color | Pink |
| Type | Tablet |
Check the listing for details. Amazon Fire 7 (7th Generation) 8GB, Wi-Fi, 7" Tablet - Pink. Color: Pink, Condition: Used. Listed at 42.99 USD. Amazon Fire 7 (7th Generation) 8GB, Wi-Fi, 7" Tablet - Pink in very good condition with power adapter!!! PHOTO SHOWS ALL INCLUDED!!!