| MPN | NA |
|---|---|
| Brand | Amazon |
| UPC | 840268901325 |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Type | Tablet |
| Screen Size | 11 in |
| Model | Amazon Fire Max 11 |
| Series | Amazon Fire |
| RAM Size | 4 GB |
| Operating System | Fire OS |
| Color | Gray |
| Maximum Resolution | 2000 x 1200 |
| Processor Speed | 2.00 GHz |
| Processor Model | MTK8188J |
| Processor | Octa Core |
| Battery Run Time | 14 hrs |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Connectivity | Bluetooth, USB-C, Wi-Fi |
| Features | Built-In Front Camera, Built-In Rear Camera, Touch Screen |
Check the listing for details. Amazon Fire Max 11 13th Gen 64GB Wi-Fi 11" Tablet Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 131.99 USD. We reserve the right to cancel orders outside US-48. Example pictures being used. The condition of your item and what's included may vary from what's pictured.