| Playable Media Format | Dolby Vision |
|---|---|
| Processor | Quad Core |
| Color | Black |
| Surround Sound Formats | Dolby Atmos |
| Brand | Amazon |
| Audio/Video Outputs | HDMI |
| Type | Dongle |
| Maximum Resolution | 2160p |
| Model | Amazon Fire TV Stick 4K (2nd Generation) |
| Connectivity | Bluetooth,Wi-Fi,HDMI |
| Features | Cloud Storage,Portable,4K,With Voice Control |
| Operating System | Fire OS |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Country of Origin | China |
| Product Line | Amazon Fire |
| UPC | 0840414666245 |
Check the listing for details. Amazon Fire TV Stick 4K PLUS/8GB/Wi-Fi6. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 29.99 USD. Amazon Fire TV Stick 4K PLUS/8GB/Wi-Fi6