| Playable Media Format | Dolby Vision, HDR, HDR 10, HDR10+, HLG |
|---|---|
| Processor | Quad-core 1.7GHz |
| Color | Black |
| MPN | B0BP9MDCQZ, B0CJM1GNFQ, B0F7Z4QZTT, PA38CA |
| Year Manufactured | 2025 |
| eBay Product ID (ePID) | 20062942031 |
| Surround Sound Formats | Dolby Atmos |
| Brand | Amazon |
| Audio/Video Outputs | HDMI |
| Type | Dongle |
| Generation | 1st Generation |
| Unit Type | Unit |
| Maximum Resolution | 2160p |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | Amazon Fire TV Stick 4K Plus |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Features | 4K, Cloud Storage, Firmware Upgradeable, HDR, Music, Picture Viewing, Portable, Web Browser, Wi-Fi, With Voice Control, Alexa+ |
| Operating System | Fire OS |
| Storage Capacity | 8 GB |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Product Line | Amazon Fire |
| UPC | 840414666245 |
Check the listing for details. Amazon Fire TV Stick 4K Plus (newest model) - Brand New. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 39.98 USD. Brand New