| Processor | Cortex-A8 |
|---|---|
| Screen Size | 6 in |
| EC Range | A - G |
| RAM Size | 4 GB |
| Color | Dark Gray |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | D01200 |
| Processor Speed | 800 MHz |
| Brand | Amazon |
| Series | Amazon Kindle |
| Type | eBook Reader |
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | 1400mAh or 1420mAh |
| Display Type | LCD |
| Network | Unlocked |
| Model | Amazon Kindle D01200 |
| Connectivity | Bluetooth |
| Features | LCD Display, Touch Screen |
| Charger Included | No |
| Storage Capacity | 4 GB |
Check the listing for details. Amazon Kindle D01200 Dark Gray 4th Gen Graphite Portable Wi-Fi eBook Reader. Color: Dark Gray, Condition: Used. Listed at 18.99 USD.