| Country of Origin | China |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Battery Capacity | unknown |
| Manufacturer Warranty | unknown |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 5 oz |
| California Prop 65 Warning | unknown |
| UPC | 0841667145075 |
| Compatible Brand | For AmazonBasics, For Amazon |
| System Configuration | Alexa |
| Shape | Cube |
| Color | White |
| Compatible Model | Universal |
| MPN | B01MZEEFNX |
| Year Manufactured | 2018 |
| Material | Plastic |
| Surround Sound Formats | 120 V |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Smart Plug |
| Audio Inputs | USB |
| Item Height | 1 EA |
| Model | Amazon Smart Plug |
| Connectivity | Wireless, Bluetooth |
| Features | Bluetooth, WiFi, Voice Search |
| RMS Power | 15 W |
| Plug Regional Fitment | US |
Check the listing for details. Amazon Smart Plug - Works With Alexa - Voice Control - New In Box. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 7.99 USD. Brand New in box