| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Model | Amazon Echo Show 15 |
| UPC | 0310349863182 |
| Compatible Brand | For Amazon, Universal |
| System Configuration | 1 + Subwoofer |
| Color | Black |
| Compatible Model | Universal |
| Year Manufactured | 2018 |
| MPN | PW3840KL |
| Material | Plastic |
| Surround Sound Formats | Dolby Digital, Dolby Atmos |
| Smart Home Compatibility | Alexa |
| Brand | Amazon |
| Type | Portable Speaker System |
| Audio Inputs | AUX, USB |
| Battery Capacity | 5.85 mAh |
| Item Height | 6.3 in |
| Connectivity | Bluetooth, Wireless, USB, Wi-Fi |
| Features | Bluetooth |
| RMS Power | 15 W |
| Plug Regional Fitment | Type A |
| Item Weight | 2.1 lbs |
Check the listing for details. Amazon Tap Portable Bluetooth/WiFii Speaker - Black w/ charging base and cable. Color: Black, Condition: Used. Listed at 47.86 USD. IF ITEM IS FUNTIONAL OR INCOMPLETE.