| Country of Origin | China |
|---|---|
| Shape | Round |
| Wattage | 16 W |
| Material | ABS, Plastic |
| Item Type | STROBE LIGHT |
| Item Length | 129mm |
| Placement on Vehicle | Left, Right, Roof |
| Brand | ATVOV |
| Type | Warning Strobe Light |
| For Vehicle Brands/Model | Universal |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Light Mode | Rotate |
| Voltage | 12 V 24 V |
| Item Height | 279mm |
| Safety Standard Certification | E9 |
| Universal Fitment | Yes |
| Item Weight | 0.8 kg |
| Lighting Technology | Halogen |
Check the listing for details. Amber 12/24V Rotating Flash Beacon Flexible DIN Pole Mount Tractor Warning Light. Condition: New, Made in China. Listed at 48.89 USD. You can be sure that this super bright amber beacon will make sure you are seen on or off site. Suitable for both 12v & 24v power supplies. ( Installed 12V bulb, but can be replaced with 24v bulb, included).