| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Benjara |
| Model | BM345254 |
| MPN | BM345254 |
| Color | Brown |
| Type | Pub Tables |
| Item Height | 47" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 24" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Amber Pub Table-47 Inch Rectangular Top-Espresso Brown Trestle Ba |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Benjara |
| Product | Amber Pub Table-47 Inch Rectangular Top-Espresso Brown Trestle Ba |
| Installation | Yes |
| UPC | 198288274814 |
Check the listing for details. Amber Pub Table-47 Inch Rectangular Top-Espresso Brown Trestle Base. Color: Brown, Condition: New. Listed at 283.54 USD. Explore more in our Amber collection. Espresso brown trestle base provides sturdy support and classic appeal. Multi functional design works as a dining table, buffet, workstation, or display piece. Spacious rectangular surface seats up to four guests comfortably.