| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | AMBICO |
| Type | Converter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Functions | Cross Converter |
| Form Factor | Console/Tabletop |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Height | 6.75 in |
| Item Length | 8.5 in |
| Item Weight | 5.84 lb |
| Item Width | 9.5 in |
| Model | Ambico V-0652 |
| Screen Size | 2.75 in x 3.75 in |
Check the listing for details. Ambico V-0652 ALL-IN-ONE Video Transfer System. Condition: Used. Listed at 34.99 USD. AMBICO V-0652 ALL-IN-ONE VIDEO TRANSFER SYSTEM This is an Ambico all-in-one video transfer system model V-0652. Included are: ~A transfer box ~A table stand base ~A table stand center column ~A slim plastic plate with grooves on it that slides in and out of the box. This system transfers films/slides, and photos. The box measures 6.75" tall, 9.5" wide and, 8.5" deep, and the base measures 6" x 4.5" x 2.5" tall. This unit is in very good pre-owned condition in the original box. International Buyers – Please Note: Import duties, taxes, and charges are not included in the item price or shipping cost. These charges are the buyer's responsibility. Please check with your country's customs office to determine what these additional costs will be prior to buying.