| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Shape | Square |
| Item Diameter | 30-40 mm |
| Item Diameter (Interior) | More Than 40 mm |
| MPN | Does Not Apply |
| Material | Brass |
| Set Includes | Drain Channel |
| Item Length | 20-30 cm |
| Suitable For | Floor |
| Brand | Unbranded |
| Type | Drain Grate |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 50 mm |
| Model | CHN009M318 |
| Features | Corrosion Resistant |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Finish | Brushed Brass |
| Item Width | 82 m m |
| Item Weight | 1.5 |
Check the listing for details. Antique Brass Large Traffic Long Bathroom Floor Shower Drain Linear Grate SOLID. Condition: New. Listed at 51.50 USD. Antique Brass Large Traffic Long Bathroom Floor Shower Drain Linear Grate SOLID Antique Brass Large Traffic Long Bathroom Floor Shower Drain Linear Grate SOLID Product Details: - Function: Shower Floor Drain - Finish: Antique Brass - Material: Durable Solid Brass - Installation: Floor mounted install - Long large traffic Linear design. - With gravity auto open drain design, great for bathroom wet floor. - Fit for pipe size from 45/50/75mm - Size: 20X8.2CM / 30X8.2CM - Brand new in box, ready to ship Click Here to See More Items You May Interested Click Here to See More Items You May Interested Shipping: - Order ship to the US normally takes 7 - 12 days for delivery, remote area may be longer. - Order ship to Worldwide usually takes about 12 - 22 work days for delivery bases on your area, tracking will supply. - Order will shipped within 24 - 48 hours handling time after cleared payment. - We only ship to your confirmed delivery address. - An E-mail or message will sent to you with tracking number after your order has been sent. Payment: - Paypal and Major Credit Card via Paypal. - Payment is expected within 5 work days after auction ended, Or an unpaid case will open automatically by eBay. Warranty & Exchange Policy: - All products covered with 3 - 5 years manufacture warranty. Free replacement and repair for defective parts within warranty period. - Requests of return, exchange or refund must be made within 7 work days of arrival, Approval of damages, defects or wrong item is required. Feedback: - We sincerely hope that you will be delighted with your purchase, but if you have any question or dissatisfaction, please contact us by eBay Message System before you leave your feedback and we will do our best to resolve it for you. Customer Service: - We are dedicated in providing the best customer service, Please feel free to contact us by eBay Message System, Any concerns, questions you may have will be answered within 24 hours. Click Here to See More Items You May Interested © 2023 ChouStores