| Antique | Yes |
|---|---|
| Type | Photo Frame |
| Item Height | 25 in |
| Color | Gold |
| Year Manufactured | 1900 |
| Material | Wood |
| Item Length | 4.75 in |
| Time Period Manufactured | 1900-1919 |
| Finish | Gilted |
| Item Width | 23 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Antique Carved Gilt Wood Frame C1900. Color: Gold, Condition: Used, Made in United States. Listed at 600.00 USD. Overall very good condition without issue; as photographed. Wear consistent with age and use.