| Antique | Yes |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Item Width (Interior) | 4.5" |
| Occasion | All Occasions |
| Size | 10 X 12 |
| Item Length | 10 in |
| Photo Capacity | 1 |
| Photo Insertion Type | Rear-Loading |
| Department | Adults |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 12 in |
| Style | Victorian |
| Features | Ornate |
| Finish | Antique Gold |
| Item Width | Less Than 5 in |
| Handmade | No |
| Box Frame Depth | SEE BELOW |
| Pattern | Fleur de Lis |
| Suitable for Photo Size | 4.5 x 6 in |
| Color | Gold |
| Material | Cast Iron |
| Orientation | Portrait |
| Franchise | NONE |
| Item Height (Interior) | 6" |
| California Prop 65 Warning | NONE |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Tabletop Stand |
| Era | Victorian (1837-1900) |
| Theme | Fleur De Lis |
| Glass Type | Clear Glass |
| Time Period Manufactured | 1850-1899 |
| Country of Origin | Unknown |
| Item Weight | SEE BELOW |
Check the listing for details. Antique Cast Iron Frame Fleur de Lis Casting Free Standing Victorian Area #16. Color: Gold, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 89.10 USD. The interior size is: 4 1/2 x 6 and there is glass. The front looks in excellent condition. If there is a problem, let's talk it out. Most everything can be resolved through communication.