| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Rectangular |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Item Length | 36 in |
| Type | Sewing Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 25 in |
| Style | Victorian |
| Time Period Manufactured | 1850-1899 |
| Room | Any Room |
| Finish | Antique |
| Item Width | 19 in |
| Item Weight | 8.5lbs |
Check the listing for details. Antique Child’s Fold Up Sewing Table. Condition: Used. Listed at 150.00 USD. Antique Child’s Fold Up Sewing Table