| Type | Sewing Basket |
|---|---|
| Length | 12 in |
| Color | Brown |
| Original/Reproduction | Vintage Original |
| Material | Wood |
| Height | 4 in |
| Width | 12 in |
| Handmade | Yes |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Antique Chinese Wicker Sewing Basket. Color: Brown, Width: 12 in, Condition: Used, Made in China. Listed at 15.00 USD.