| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | CLOTHESPIN |
| Size | Large |
| Color | Brown |
| Item Height | 7 in |
| Date of Creation | 1900-1949 |
| Style | Americana |
| Material | Wood |
| Item Length | 7 in |
| Region of Origin | US, Non-specific region |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 2 3/4" |
Check the listing for details. ANTIQUE CLOTHESPIN- 7” LONG X 2 3/4" WIDE. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 79.99 USD.