| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Case |
| Size | Large |
| Item Height | 5 5/8 in |
| For Instrument | Violin |
| Features | Carry Handle |
| Material | Wood, Metal |
| Item Length | 31 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 10 1/4 in |
Check the listing for details. Antique Coffin Violin Case. Wood Construction Trapezoid. Condition: Pre-owned. Listed at 150.00 USD. I have for sale an antique "coffin style" violin case. It is made of solid wood. That's probably not for the case maker.