| Brand | Akicon |
|---|---|
| Application | Kitchen Sink |
| Color Family | Copper |
| Color/Finish | Antique Copper |
| Features | Durable |
| Finish | Antique Copper |
| Material | Brass |
| Number of Screws | 0 |
| Open/close function | Yes |
| Pack Size | 1 |
| Plumbing Part Type | Drain |
| Returnable | 90-Day |
| Sink Accessory Type | Strainer/Stopper |
| Manufacturer Warranty | lifetime |
| Drain opening (in) | 3 |
| Product Depth (in) | 3.4 in |
| Product Height (in) | 2.8 in |
| Product Width (in) | 3.4 in |
| Country of Origin | China |
| UPC | 726084060869 |
Check the listing for details. Antique Copper Garbage Disposal Stopper Kitchen Sink Drain. Condition: New, Made in China. Listed at 70.99 USD. Removable stopper with rubber ring allows easy cleaning.