| Item Height | 100 cm |
|---|---|
| Item Length | 39 cm |
| Item Width | 39 cm |
| Number of Shelves | 4 |
| Original, Reproduction | Original |
| Product | Corner |
| Quantity | 1 |
| Region of Origin | Italy |
| Style | Luigi Filippo or Carlo Felice |
| Type | Corner |
Check the listing for details. antique corner - 900 walnut étagère with leather shelves. Condition: Used. Listed at 234.50 USD. Important shelf of the early 1900s in walnut wood and with 4 shelf leather shelves, restoration work size: height 100cm; width and depth 39 cm.