| Type | Console Table |
|---|---|
| Brand | Antique |
| Finish | Distressed |
| Antique | Yes |
| Shape | Half Moon |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Wood |
| Item Length | 12 in |
| Item Height | 24.5 in |
| Personalized | No |
| Time Period Manufactured | 1880-1910 |
| Item Width | 24 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Antique Demi-Lune Console Table – Solid Wood – Distressed Top – Turned Legs. Condition: Used, Made in United States. Listed at 200.00 USD. Perfect for use as an entryway table, hallway console, or accent table against a wall. Style: Demi-Lune / Half-Moon Console Table. Material: Solid wood. Depth: approx.