| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Wood |
| Item Length (Interior) | 30 cm |
| Material | Wood |
| Item Length | 31 in |
| Type | Dining Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 30 in |
| Features | Carvings |
| Room | Dining Room |
| Finish | Stone |
| Item Width | 31 in |
Check the listing for details. Antique Dining Table. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 500.00 USD. Antique Dining Table