| Theme | Antique |
|---|---|
| Year Manufactured | 1800 |
| Antique | Yes |
| Color | Brown |
| Material | Wood |
| Item Length | 48 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Table Or Desk |
| Number of Drawers | 2 |
| Item Height | 30 in |
| Style | French |
| Time Period Manufactured | 1800-1899 |
| Item Width | 21 in |
| Handle Material | Metal |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Antique Early 1800’s Desk/Table Barley Twist Legs Lion Head Pulls Solid Wood. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 755.00 USD. Early 1800’s. Beautiful solid wood.