| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Model | EMPIRE 3 2A |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Custom Bundle | No |
| Item Depth | 4 1/2" |
| Item Height | 2 1/2" front 3" back |
| Item Width | 9" |
| Material | Fire Clay |
| Type | FIREBRICK |
| Color | TAN |
| MPN | NA |
| Item Weight | 8 lbs. 10 oz. per brick |
| Brand | Empire |
| Application | VARIOUS |
| Item Diameter | NA |
Check the listing for details. Antique EMPIRE INSULATING FIREBRICK vintage. Color: TAN, Condition: New. Listed at 19.49 USD. Buyer will receive the vintage Empire firebrick in the photo. Free Shipping.