| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Type | Side/End Table |
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Height | 28 in |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Item Length | 19 in |
| Finish | Antique |
| Room | Any Room |
| Item Width | 19 in |
Check the listing for details. antique end tables pair. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 500.00 USD. Possibly early 1900s, possibly French design with the floral pattern on the surface And The surrounding edge. Ornate carving on all four legs.