| Antique | Yes |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Item Length | 36 in |
| Type | Drop Leaf Table |
| Number of Drawers | 0 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 20 in |
| Features | Extendable |
| Finish | Antique |
| Room | Dining Room, Kitchen |
| Item Width | 42 in |
Check the listing for details. Antique Extendable Wooden Drop Leaf Rectangular Table Brown. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 165.50 USD. Antique Extendable Wooden Drop Leaf Rectangular Table Brown