| Antique | Yes |
|---|---|
| Shape | Bellow |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| MPN | NA |
| Item Length | 53" |
| Region of Origin | America |
| Maker | Unknown |
| Depth | 33.5” |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Width (Inches) | 40.5” |
| Item Height | 19" |
| Style | Primitive |
| Height | 20” |
| Finish | Antique |
| Room | Any Room |
| Age | 1800's |
| Item Width | 34" |
| Color | Brown |
| Tabletop Material | Wood |
| Material | Pine |
| Sub-Style | Primitive |
| Materials sourced from | America |
| Brand | NA |
| Type | Coffee Tables |
| Time Period Manufactured | 1800's |
| UPC | NA |
Check the listing for details. Antique Fireplace Bellows Top Coffee Table 53"×34"×3". Color: Brown, Condition: Used. Listed at 900.00 USD. This original piece exudes history and character, ideal for those who appreciate antique decor.