| Country of Origin | Germany |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Shape | Round |
| Color | Gray |
| Item Diameter | 5 in |
| Material | Tin, Metal |
| Food Compatibility | Cake, Pudding, Bread, Jelly |
| Franchise | Kreamer |
| Brand | Antique |
| Type | Kitchen Equipment |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 6 in |
| Original/Reproduction | Original |
| Theme | Food |
| Style | Primitive |
| Time Period Manufactured | 1910-1920 |
| Item Width | 6 in |
Check the listing for details. Antique German Galvanized Pudding Mold Steamer Country Cottage Core. Color: Gray, Condition: Used, Made in Germany. Listed at 24.00 USD. No pitting, rust or dents.