| Brand | Globe Wernicke |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Number of Shelves | 4 |
| Type | barrister Bookshelf Lawyers Cabinet Case |
| Item Height | 60 in |
| Set Includes | Case |
| Item Length | 35 in |
| Item Width | 12 in |
Check the listing for details. Antique Globe Wernicke 4-Stack barrister Bookshelf Lawyers Cabinet Case. Condition: Used. Listed at 1300.00 USD. Overall in excellent shape, All doors open and close fine, no major damage. Total height is about 59 1/2 inches. Measures approximately 35 inches across by 11 1/2 inches deep at the top crown We offer combined shipping. We can refund the shipping difference after the fact on multiple orders or add items to your cart and select "request total" All items are available for local pickup as well at Brothers Antiques, Fond du Lac, Wisconsin