| Antique | Yes |
|---|---|
| Color | Brown |
| Material | Oak |
| Set Includes | Bookcase |
| Item Length | 34 in |
| Brand | Globe Wernicke |
| Mounting | Free Standing |
| Type | Stacking Bookcase |
| Department | Adult |
| Number of Shelves | 4 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 60 in |
| Style | Arts & Crafts/Mission |
| Features | Stackable |
| Finish | Oak |
| Item Width | 11 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. ANTIQUE GLOBE WERNICKE OAK STACKING BOOKCASE. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 1850.00 USD.