| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Color | Brown |
| Item Length | 37 in |
| Mounting | Free Standing |
| Department | Adults |
| Type | Secretary |
| Number of Drawers | 4 |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 42 in |
| Model | Drop Front Clawfoot Desk |
| Theme | British Colonial |
| Features | Hidden Storage |
| Time Period Manufactured | 1900-1919 |
| Item Width | 20 in |
| Item Weight | 50 lb |
Check the listing for details. Antique Governor Winthrop Drop Front Clawfoot Desk -. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 700.00 USD. Antique Governor Winthrop Drop Front Clawfoot Desk -.