| Sleeper Size | Single |
|---|---|
| Distance from Floor to Bottom | 14 in |
| Fill Material | Foam |
| Firmness | Soft |
| Item Length | 108 in |
| Additional Parts Required | Yes |
| Department | Adults |
| Seat Depth | 30 in |
| Item Height | 23 in |
| Seat Height | 14 in |
| Frame Material | Wood |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | Convertible |
| Room | Living Room |
| Item Width | 68 in |
| Upholstery Fabric | Corduroy |
| Armrest Height | 13 in |
| Pattern | Solid |
| Color | Gray |
| Backrest Height | 13 in |
| Brand | Unbranded |
| Seating Capacity | 4 |
| Type | Sofa |
| Assembly Required | Yes |
| Back Style | High Back |
| Packaging | Box |
| Item Weight | 122 Ib |
| UPC | 738265246658 |
Check the listing for details. Antique Grey Compress foam couch. Color: Gray, Condition: New. Listed at 628.06 USD. Main Color: Antique Grey. CertiPUR-US® certified foam. stain resistant, machine washable, shrink-resistant whilst also being super soft and smooth against the skin with SAb zippers. Filler: Foam. 100% new polyurethane foam material, safe and new material.