| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Antique | Yes |
| Type | Desk |
| Color | Brown |
| Item Height | 34 in |
| Theme | Antique |
| Style | Queen Anne |
| Material | Mahogany |
| Item Length | 29 in |
| Finish | Mahogany |
| Item Width | 11.5 in |
Check the listing for details. Antique Mahogany Writing Desk With Gallery Top. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 2950.00 USD. The drop leaf adds 9.25” to the desk top’s depth when deployed. No maker’s mark. Materials: Mahogany. Condition: Very good condition. Surface wear consistent with age and use. Structurally sound.