| Brand | Windsor |
|---|---|
| Material | Maple |
| Style | Windsor |
| Antique | Yes |
| Type | Vanity Stool/Bench |
| Color | Brown |
| Item Height | 16 in |
| Item Length | 9 in |
| Item Width | 7 in |
Check the listing for details. Antique Maple Cricket Foot Stool New England Windsor Milking Stool. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 125.00 USD. Ok condition Top has a crack stains and spots on the top Shows age and character I like the turning on the brace between the legs. Purchased recently from an estate sale on cape cod