| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Type | Secretary |
| Color | Brown |
| Item Height | 58 in |
| Theme | Antique |
| Style | Italian |
| Material | Marble |
| Item Length | 26 in |
| Time Period Manufactured | 1900-1950 |
| Item Width | 13.5 in |
Check the listing for details. Antique Marble Top Tall Secretary Desk. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 2950.00 USD. Materials: Wood, Marble. Condition: Very good antique condition. Surface wear consistent with age and use. Structurally sound.