| Mounting | Free Standing |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Handle Finish | Antique Brass |
| Type | Secretary |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Color | Brown |
| Item Height | 68 in |
| Theme | Antique |
| Material | Oak, Glass |
| Item Length | 65 in |
| Finish | Oak |
| Item Width | 13 in |
Check the listing for details. Antique Oak Secretary Bookcase w/ Glass Doors Drop Front Desk LOCAL PICKUP ONLY. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 599.99 USD. Antique oak secretary bookcase featuring a drop-front writing desk, glass display cabinets, and carved decorative details. This piece combines storage, display, and workspace functionality in one beautifully crafted unit.