| Antique | Yes |
|---|---|
| Handle Finish | Brass |
| Item Width (Interior) | 8" |
| Shape | Circular |
| Year Manufactured | 1904 |
| Item Length | 24" |
| Number of Shelves | O |
| Department | Adult |
| Unit Type | lb |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 1" |
| Personalized | No |
| Number of Doors | 0 |
| Features | Mirrored |
| Door Mechanism | 0 |
| Handle Type | Lever Handle |
| Unit Quantity | MA |
| Finish | Mirror |
| Room | Any Room |
| Item Width | 10" |
| Pattern | Solid |
| Color | Brown |
| Material | Mahogany |
| Mirror Size | Sectioned |
| California Prop 65 Warning | Na |
| Brand | Unbranded |
| Mirror Shape | Circular |
| Type | Na |
| Number of Drawers | 0 |
| Time Period Manufactured | 1920-1949 |
| Country of Origin | Unknown |
| Handle Material | Mahogany |
Check the listing for details. Antique oval wall mirror inlaid mahogany. Color: Brown, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 30.00 USD. This antique oval wall mirror inlaid is a stunning piece from the Edwardian era, manufactured in 1905.